۳ مطلب در شهریور ۱۳۹۵ ثبت شده است

طراحی داخلی خلاقانه کتابخانه برای کودکان


طراحی داخلی خلاقانه کتابخانه برای کودکان

 

 

کودک شما در ۲ سالگی ممکن است مشتاق داشتن هر چیزی باشد. او به کتابی نیاز دارد که متعلق به خود او باشد. حتی اندازه و شکل این کتاب برای او مهم است. او به کتاب مورد علاقه خود صدها بار نگاه می‌کند و آن را نیز به دوستانش نشان می‌دهد.

میز بازی کودک

شما می‌توانید یک کتابخانه برای کودک خود بسازید، اما قبل از هر چیز کتاب‌هایی ساده و دارای تصویرسازی خوب به او هدیه بدهید. هیچ‌گاه به او یک کتاب عمومی و با کاغذهای کلفت ندهید. کتابی برای او بخرید که واقعا زیبا باشد، کتابی که او از داشتنش خوشحال باشد و بخواهد آن را به دیگر دوستانش نشان دهد.

کتابخانه کودک

کتابخانه مخصوص کودکان باید بی‌نهایت زیبا باشد. یک کتابخانه با طراحی خوب می‌تواند کودک را به خواندن کتاب تشویق کند و کتاب خواندن تبدیل به عادتی همیشگی برای او شود. چیزی که مهم است ساختن کتابخانه‌ای است که با شخصیت کودک شما هماهنگ است.

اتاق بازی کودک

در این مطلب می‌توانید نمونه‌هایی از طراحی داخلی کتابخانه برای کودکان را مشاهده کنید. به یاد داشته باشید یک کتابخانه خوب به معنی یک کتابخانه پرخرج نیست، بلکه باید علاوه بر داشتن طراحی فیزیکی خوب دارای خدمات مناسب و مدیریت درست و نیز مجموعه‌ای از کتاب‌های مناسب کودکان باشد.

اتاق مطالعه کودک

 

 

 

 

 

 

 

 http://www.padnaamood.ir/wp-content/uploads/2016/05/2.jpg

 

 

 http://www.padnaamood.ir/wp-content/uploads/2016/05/4.jpg

 

 

اگر شما در خانه کودک دارید، فراموش نکنید که می‌توان کتابخانه را در اتاق زیرشیروانی و یا اتاق دیگری از خانه ساخت. می‌توانید کتابخانه کودکان را با دیوارهای رنگارنگ و مبلمان کودکانه تزئین کنید.

کتابخانه کودک

 

هنگام طراحی داخلی فضای داخلی کتابخانه از دیوارهای رنگی استفاده کنید که کودک را به خود جذب کند و بر روی آن کلمات، حرف‌ها، و یا اعداد را بچسبانید. همانطور که در یکی از عکس‌های زیر می‌بینید کتابخانه کودکان می‌تواند دارای بالشتک‌های رنگارنگ با حروف الفبا باشد به طوری که کودک بتواند حروف الفبا در حافظه تصویری خود ثبت کند.

موافقین ۰ مخالفین ۰

طراحی داخلی مدرسه

طراحی داخلی مدرسه


به عنوان یک پروژه‌ی غیرانتفاعی مهم، هدف از ساخت این مدرسه، تنها کمک به پیشروی منطقه‌ی شهری و تقسیم جمعیت از بخش قدیمی شهر به بخش جدید آن نبود، بلکه ترویج و توسعه‌ی حومه پاک شهر نیز در آن نقش اساسی ایفا کرده است. با هدف پر کردن شکاف آموزشی بین مرکز شهر و حومه‌ی آن، این مدرسه در نظر داشت امکانات آموزشی با کیفیت بالایی را برای ساکنان اطراف شهر فراهم کند. بنابراین محتوای آموزشی می‌بایست با متد روز برابری کند.

برای نیل به این هدف باید محیط باز و پایدارتری فراهم می‌شد. در اکتبر ۲۰۱۵، دبیرستان هویلونگان پس از پنج سال طراحی، واقع در شهر هویلونگان منطقه‌ی چانگ پینگ، بعد از جاده‌ی کمربندی شمال پکن، پلاک ۱۶۱ ساخته شد. زمین این مدرسه واقع در یک منطقه‌ی مسکونی مناسب، احاطه‌شده با ساختمان‌های بلند می‌باشد. که این مکان را شبیه به یک جزیره‌ی جدا افتاده کرده است. با توجه به این موضوع فضای مدرسه باید به اندازه‌ی کافی جذاب باشد تا بتوان با فشار ناشی از محیط پر تراکم مقابله کرده و همچنین به تناسب باز باشد تا محدودیت تک منظوره‌ای حومه‌ی شهر را بشکند.

فضای عمومی این محل با فضای عمومی نظیر ۴۰۰ متر زمین بازی در غرب به همراه ساختمان آموزشی در شرق محدود می‌شود. نمونه‌ی اولیه این فضا از یک حیاط سنتی محصور استخراج شده که در آن می‌توان درون‌گرایی قدرتمندی را در ارتباط با فضای بیرون شهر و به‌صورت همزمان با فضای درونی تعامل احساس کرد. نقشه کلی محوطه‌ی بیرونی با قسمت‌های مختلفی چون تئاتر در فضای باز، باغات سبز، سکوهای بزرگ با راهروهای مشترک ترکیب شده است. وجود این عناصر در کنار هم فضای پویایی را در این مدرسه تشکیل می‌دهد. این موضوع نه تنها سطح فضای آموزشی را بالا می‌برد، بلکه موجب تشویق تعاملات چند حسی در میان فعالیت‌های مختلف، بین مردم و محیط زیست است. محوطه‌ی بیرونی محوطه‌ی بیرونی راهروی داخل اصول اساسی عملکرد این سازمان ایجاد ترتیبی برای انجام فعالیت‌های عمومی در محوطه حیاط است. 

موافقین ۰ مخالفین ۰

طراحی داخلی و احساس آرامش

طراحی داخلی و تاثیر آن بر آرامش.

یکی از مهمترین نکاتی که شاید خیلی وقت ها در زندگی ما نادیده گرفته شده است تاثیر فضا بر میزان حس رضایت ما از زندگی و محیط زندگی ماست که در این میان طراحی داخلی نقش مهمی را ایفا میکند.

توجه به نور ، رنگ نوع وسایل نحوه قرارگیری آنها و چیدمان وسایل همه و همه جزی ار فعالیت های یک طراح داخلی میباشد.

طراحی داخلی بیشتر از اینکه یک شاخه از مهندسی باشد شاخه ای از هنر است ولی یک طراح موفق یک مهندس هنرمند می باشد. از این رو طراحی داخلی خیلی تخصصی تر از آن است که هرکسی قصد حرفه ای شدن در آن را داشته باشد.

اما ناگفته نماند که تاثیر هنر و صلیقه در این رشته بسیار چشمگیر است و هر فرد می تواند در حد کارها و عملیات های جزیی به زیبایی محیط اظراف خود کمک کند.

ویدئو یی برای شما آماده کردیم که میتواند به شما در زمینه طراحی داخلی کمک کند.

جهت مشاهده ویدیو اینجا کلیک کنید

موافقین ۰ مخالفین ۰